صفحه اصلی > مقالات > تغذيه سالم > خواص لوبیاقرمز 


خواص لوبیا قرمز
این ماده غذایی به دلیل داشتن کالری و چربی کم، وعده غذایی مناسبی برای افراد مبتلا به چربی و کلسترول خون و اضافه وزن محسوب می‌شود. پیشگیری از ابتلا به بیماری‌های قلبی و عروقی و کمک به سلامت قلب و برخورداری از اندام متناسب از ...جمله خواص مصرف لوبیای قرمز است

نصف فنجان لوبیای قرمز حاوی ۱۰۰ کالری است و مصرف این میزان در روز ۲۶ درصد از پروتئین مورد نیاز بدن را تأمین می‌کند. مصرف پروتئین به تنظیم قند خون بدن کمک کرده و از ابتلا به اضافه وزن جلوگیری می‌کند.

گفتنی است، مصرف این مقدار لوبیای قرمز در روز، یک چهارم فیبر مورد نیاز بدن را تأمین کرده، باعث بهبود عملکرد سیستم گوارش می‌شود.

کاهش کلسترول خون و تنظیم ضربان قلب از دیگر خواص مصرف این نوع لوبیا است.

لوبیای قرمز منبع مناسبی از آهن به شمار رفته و تأمین انرژی مورد نیاز روزانه و سلامت استخوان‌ها از خواص آن محسوب می‌شود. همچنین این ماده غذایی جایگزین مناسبی برای انواع گوشت است.

داشتن یک رژیم غذایی با پروتئین بالا همیشه کار آسانی نیست. اغلب اوقات برای تامین پروتئین بدنتان شما در یک چرخه بی پایان از مصرف سینه مرغ بدون پوست، ماهی تن کنسرو شده و پنیر گرفتارمی شوید، همچنین مجبور به استفاده از یک لیست محدودی از کربوهیدرات های پیچیده می شوید.مقاله ای در پورتال جذبه تجاری ممفیس منتشر شده است به ارزش غذایی بسیار بالای لوبیای قرمز می پردازد.

نه تنها ۲۳۰ گرم لوبیا قرمز پخته شده می تواند ۱۵ گرم پروتئین روزانه شما را تامین کند بلکه به اندازه ۱۵ گرم فیبر که معادل حدود نیمی ازفیبر توصیه شده برای مصرف روزانه بزرگسالان است را فراهم می سازد. حتی بوا سطه داشتن ویتامین B، منیزیم و پتانسیل آنتی اکسیدانی بالا این نوع لوبیا بسیار با ارزش می باشد.

اگر چه یک کاسه لوبیا قرمز پخته شده حاوی ۲۴۰ کالری و ۴۵ گرم کربوهیدرات است، ولی کمتر از یک گرم شکر و چربی به بدن می دهد. کربوهیدرات پیچیده این لوبیا آهسته تر هضم می شوند وانرژی طولانی مدت را برای شما تامین می کند و پس از مصرف آن بدن دچار افت یکمرتبه انرژی که در هنگام مصرف کربوهیدراتهای قندی رخ می دهد نمی شوید.

مضرات لوبیا

لوبیا به علت داشتن پروتئین برای شخصی که مبتلا به بیماری نقرس بوده و اسید اوریک خونشان بالاست مناسب نیست. ضمنا لوبیا به دلیل اینکه گاز زیادی در معده و روده تولید می‌کند باید به مقدار کم استفاده شود و همچنین با طریقه پخت مناسب آن را قابل هضم کرد. بدین منظور باید لوبیا را بعد از شستن در آب گرم ریخته و به مدت چند ساعت بگذارید خیس بخورد سپس آب آنرا دور ریخته، آب تازه روی آن بریزید و بپزید.
فروشگاه خرازی پروتز سینه لیزر لیپولیز ژنیکوماستی شمع خرید شمع شمع عمده خرازی تشریفات مجالس تشریفات عروسی خدمات مجالس پذیرایی مجالس پروتز سینه بزرگی سینه آقایان جراحی زیبایی شکم تزریق چربی لیزر لیپولیز تزریق بوتاکس درمان هموروئید با لیزر درمان شقاق درمان فیستول مقعد با لیزر درمان كیست مویی با لیزر جدیدترین روش درمان فتق بهترین جراح بیماریهای نشیمنگاه