صفحه اصلی > مقالات > تکنیک های جوانسازی و لاغری موضعی > میزان ماندگاری انواع ژل 


میزان ماندگاری انواع ژل چقدر است؟ كدام نوع معتبر است؟

 

 

 

فیلرها یا همان پرکننده ها به دو دسته ژل و چربی تقسیم می شوند. ژل ها از نوع ماده ای به نام اسید هیالورونیک هستند که این اسید به صورت طبیعی در پوست وجود دارد و باعث حجم دهی و قوام آن می شود.

 

 بنا به دلایلی مانند عوامل ژنتیک و افزایش سن و یا مسائلی مانند جراحی ها، سوختگی ها، تصادفات و... ممکن است قسمتی از صورت حجم خود را از دست بدهد که برای حجم دهی و اصلاح چین و چروک ها از این پرکننده ها یا همان ژل ها استفاده می شود.

 

چون هیالورونیک اسید به طور طبیعی جزئی از بافت پوستی ما است در نتیجه احتمال ایجاد عارضه آن کمتر از دو دقیقه است و در نهایت در صورت تزریق ژل ممکن است عوارضی مانند ورم و یا کبودی مختصر ایجاد شود.

 

نکته اول این است که نوع انتخاب شده باید حتما استاندارد و مورد تایید وزارت بهداشت باشد، ولی عمق تزریقی که برای ژل انتخاب می شود بستگی به نوع آن دارد، بعضی از آنها کمتر و برخی بیشتر باید تزریق شوند در نتیجه تکنیک و مهارت فرد در تزریق بسیار مهم است که هر نوع ژلی در محل خودش تزریق شود.

 

به عنوان مثال اگر ژلی که باید عمیق تزریق شود سطحی تزریق شود خیلی سریع تاثیر آن از بین خواهد رفت و آثار آن باقی نخواهد ماند.

 

قبل از تزریق باید از مصرف قهوه، کافئین،سیگار و نوشیدنی های محرک به دلیل کاهش اثرات آن  پرهیز کرد ،  در سالهای گذشته نوعی از ژل  به نام " ژل پاژ" وجود داشته که صنعتی و غیر استاندارد بوده است و با قیمت بسیار پایین عرضه می شد که برای حجم دهی به قسمت های بسیار وسیع و همچنین در خط و خطوط و گونه استفاده می شد که به دلیل غیر استاندارد بودن آن بعد از سالها عوارض آن مانند تشکیل آبسه قرمزی، التهاب، درد و از همه بیشتر جابجابی ژل هنوز در بین بیماران وجود دارد.

 

گاهی اوقات برخی از بیماران  از جابجایی ژل وحشت دارند که باید گفت این جابجایی فقط برای "ژل پاژ"اتفاق می افتد و در انواع استاندارد آن چنین مشکلی وجود ندارد.

یکی از مهمترین نکاتی که باید پزشکان مورد توجه قرار دهند این است که نام ژل ( و یا جعبه محصول ) و تاریخ تزریق را به بیمار خود اطلاع دهند  زیرا در صورت نداستن نام آن  ممکن است برای تزریق های بعدی از انواع دیگر استفاده شود که در این صورت فرد دچار مشکل و عوارضی خواهد شد به عنوان مثال برخی از انواع ژل ها میزان ماندگاری آنها بین 6 و 9 ماه و برخی دیگر بیشتر است در نتیجه برای تزریق در نوبت های بعدی نمی توان از انواع دیگر استفاده کرد.

 

"هیدوکسی آپاتیت"یکی از انواع ژل ها می باشد که حاوی کلسیم بوده و تاثیرآن حداکثر تا 3 سال می باشد که استفاده از آن روی ژل های "هیالورونیک اسیدی"ممنوعیتی ندارد.

 

زمان طولانی ماندگاری ژل های دائمی تا 6 و 7 سال می باشد . این نوع از ژل ها خیلی سالم و بی ضرر و همچنین تایید شده  نیستند و استفاده از آنها هم توصیه نمی شود زیرا  اگر فرد نسبت به آنها حساسیت داشته باشد این واکنش ماندگار خواهد بود در حالی که مزیت "هیالورونیک اسید"این است که در صورت بروز آلرژی نسبت به آن  حداکثر 6 ماه بعد اثر آن از بین خواهد رفت.

فروشگاه خرازی پروتز سینه لیزر لیپولیز ژنیکوماستی شمع خرید شمع شمع عمده خرازی تشریفات مجالس تشریفات عروسی خدمات مجالس پذیرایی مجالس پروتز سینه بزرگی سینه آقایان جراحی زیبایی شکم تزریق چربی لیزر لیپولیز تزریق بوتاکس درمان هموروئید با لیزر درمان شقاق درمان فیستول مقعد با لیزر درمان كیست مویی با لیزر جدیدترین روش درمان فتق بهترین جراح بیماریهای نشیمنگاه